Berlin, East Side Gallery | tamBylscy.pl - historia naszych podróży.

Berlin, East Side Gallery

W Berlinie kończyła się nasza tegoroczna podróż po południowo-wschodniej Turcji, a że mieliśmy sporo czasu do autobusu wiozącego nas do domu, zaplanowaliśmy zwiedzanie kolejnej atrakcji stolicy Niemiec – East Side Gallery.

Choć Berlin leży relatywnie blisko naszego miejsca zamieszkania, to jakoś nigdy nie było okazji, by wybrać się w dedykowaną podróż z celem jego zwiedzenia. Jakoś zawsze jest u nas tak, że lepiej mamy zwiedzone odległe rejony Europy, niż te sąsiadujące z nami. Tak też jest z Berlinem, który zwiedzamy małymi etapami, przy okazji innych podróży. Przed wylotem do Turcji zobaczyliśmy pałac Charlottenburg, a w drodze powrotnej przyszła kolej na symbol upadku komunizmu w Niemczech – mur berliński i galeria East Side Gallery.

East Side Gallery to galeria murali, malowanych przez artystów z całego świata na pozostawionym w tym celu fragmencie muru berlińskiego (o długości 1,3 km). Dzieł jest tu lekko powyżej setki, a galeria jest ważną atrakcją turystyczną dzisiejszej stolicy Niemiec. Nie ma się co więcej rozpisywać – resztę zobaczcie na zdjęciach.

Berlin, East Side Gallery

Berlin, East Side Gallery

Berlin, East Side Gallery

Berlin, East Side Gallery

Berlin, East Side Gallery

Berlin, East Side Gallery

Berlin, East Side Gallery

Berlin, East Side Gallery

Berlin, East Side Gallery

Berlin, East Side Gallery

Berlin, East Side Gallery

Berlin, East Side Gallery

A nam zostało nam już tylko zaprosić Was do lektury podsumowania całego wyjazdu do tureckiego Kurdystanu, w którym zawarte będą przydatne informacje na temat lotów, hoteli, autobusów, wypożyczalni samochodów i mobilnego internetu we wschodniej Turcji.

Pełna galeria zdjęć z East Side Gallery w Berlinie znajduje się na osobnej stronie naszego bloga.

 

Inne wpisy z: Turcja (Kurdystan) 2014

Lutowa wyprawa do tureckiego Kurdystanu była naszą pierwszą objazdową podróżą realizowaną bez samochodu. Czas na małe podsumowanie organizacji logistycznej - transportu, noclegów i wszystkiego, co musieliśmy ogarnąć w czasie pobytu w południowo-wschodniej Turcji.

W Berlinie kończyła się nasza tegoroczna podróż po południowo-wschodniej Turcji, a że mieliśmy sporo czasu do autobusu wiozącego nas do domu, zaplanowaliśmy zwiedzanie kolejnej atrakcji stolicy Niemiec - East Side Gallery.

Stambuł, meczet Şemsi Paşa Camii

Üsküdar, jedna z większych i najbardziej zaludnionych dzielnic Stambułu, gościł nas przez ułamek dnia podczas drogi powrotnej z podróży po południowo-wschodniej Turcji. Czasu wystarczyło na zwiedzenie kilku znaczących meczetów azjatyckiej części tej wielkiej aglomeracji.

 

Inne wpisy z: Niemcy

Niemieckie i austriackie miasteczka, położone w Alpach i na ich krańcach mają swój niezaprzeczalny klimat i urok. Nie inaczej jest z Garmisch-Partenkirchen. Znów przypomnieliśmy sobie, dlaczego tak bardzo lubimy Bawarię...

Nie ma bardziej kojarzącej się z niemiecką Kolonią nazwy od "wody kolońskiej", choć nie wszyscy zapewne utożsamiają ją z tym miastem. Ale to fakt - Kolonia jest "ojczyzną" tego specyfiku, który co ciekawe pierwotnie stosowany był jako... doustny lek.

Stralsund, plac Alter Markt, ratusz i kościół św.Mikołaja

Ostatnie zwiedzane przez nas podczas wrześniowego weekendu 2013 r. niemieckie miasto nad Bałtykiem to Stralsund, zwany po polsku Strzałowem. Trzecie (z czterech oglądanych) ze starówką, wpisaną w całości na listę UNESCO.

 

Dodaj komentarz