Lido di Jesolo. Plażowe zagłębie. | tamBylscy.pl - historia naszych podróży.

Lido di Jesolo. Plażowe zagłębie.

Jedynym naszym wyjazdem poza administracyjne granice miasta w trakcie 6-dniowego pobytu w Wenecji, był wypad do Lido di Jesolo, miejscowości reklamowanej jako raj dla plażowiczów.

Dojazd do Lido di Jesolo z Campalto (naszej bazy wypadowej do Wenecji)

Dojazd do Lido di Jesolo z Campalto (naszej bazy wypadowej do Wenecji)

Lido di Jesolo położone jest nieco na północ od Wenecji, droga  wg map powinna zająć ok. 40 minut, w rzeczywistości okazała się mocno zakorkowana i trwała sporo ponad godzinę. Lido di Jesolo jest typowym plażowym kurortem, bez żadnych innych atrakcji turystycznych.

Plaża w Lido di Jesolo ma długość aż 15 kilometrów i jest dosłownie otoczona przez lepsze lub gorsze hotele, z reguły posiadające swój wydzielony kawałek plaży z mnóstwem stolików i parasoli. Jest też tu w sezonie tłoczno i gwarno, nie jest to więc miejsce do wypoczynku dla szukających spokoju i wyciszenia Ale jeśli chodzi o kąpiele (słoneczne i morskie), zdecydowanie nie ma sobie równych w okolicy, zapamiętaliśmy niezwykle ciepłą wodę.

 

Plaża w Lido di Jesolo

Plaża w Lido di Jesolo

 

To w zasadzie wszystko, co można napisać o Lido di Jesolo – można tu naprawdę fajnie spędzić czas na plaży, ale trzeba się przygotować na sporą ilość sąsiadów obok naszego ręcznika.

 

Plaża w Lido di Jesolo

Plaża w Lido di Jesolo

 

Plaża w Lido di Jesolo

Plaża w Lido di Jesolo

 

Inne wpisy z: Wenecja

Jedynym naszym wyjazdem poza administracyjne granice miasta w trakcie 6-dniowego pobytu w Wenecji, był wypad do Lido di Jesolo, miejscowości reklamowanej jako raj dla plażowiczów. [caption id="attachment_1334" align="alignright" width="300"] więcej

Biżuteria ze szkła z Murano

Murano to mała wyspa, leżąca na północ od Wenecji, cel wielu wycieczek turystycznych (i zakupowych) ze względu na słynne wyroby szklarskie. Hutnictwo szkła to dominująca atrakcja wyspy. Murano ma powierzchnię ok.1,5 km2 i zamieszkiwana jest przez ok.5 000... więcej

Wenecja, Arsenale

Castello to największa powierzchniowo dzielnica starej Wenecji. Częściowo leży na wyspie San Pietro di Castello (od której powstała nazwa dzielnicy), na której wg pierwszych zmianek istniały osady ludzkie już w VIII wieku.

 

Inne wpisy z: Włochy

Porto Garibaldi, plaża

Porto Garibaldi, położone na włoskim wybrzeżu Adriatyku, to typowy nadmorski kurort i port rybacki. Tu historia i zwiedzanie ma mniejsze znaczenie, do Porto Garibaldi przyjeżdża się wypocząć, poopalać się na plaży i wykąpać w cieplutkim morzu. Zdecydowanym magnesem jest piękna, szeroka i piaszczysta plaża oraz... brak tłumów w lipcu.

Padwa

Padwa, jedno z najstarszych miast północnych Włoch, nie jest ulubieńcem turystycznych przewodników. Znana jest głównie z drugiego w kolejności założenia włoskiego uniwersytetu, na którym studiowali słynni Polacy oraz z bazyliki św.Antoniego - a przecież ma o wiele, wiele więcej do zaoferowania...

Bez wielkiego ryzyka można powiedzieć, że Florencja to marzenie każdego turysty. Napisano i powiedziano już o niej niemal wszystko, a mimo to przyciąga. I kusi. Kusiła także nas - przez wiele lat - aż przyszedł czas spełnienia tego marzenia. Widzieliśmy Florencję i nie zawiedliśmy się ani trochę.

 

Dodaj komentarz