Muzeum Nauki i Techniki (Science Museum) w Londynie | tamBylscy.pl - historia naszych podróży.

Muzeum Nauki i Techniki (Science Museum) w Londynie

Science Museum należy do „wielkiej trójki” londyńskich muzeów, leżących przy Exhibition Road (wraz z Natural History Museum i Victoria & Albert Museum). Jak wszystkie one – jest bezpłatne, a odwiedza je rocznie prawie 3 mln zwiedzających.

Science Museum powstało na bazie wielkiej światowej wystawy, organizowanej w Londynie w 1851 roku, która okazała się wielkim sukcesem. Początkowe nazwy muzeum były inne, a jego zbiory zawierały także m.in. zbiory sztuki. Obecna nazwa funkcjonuje od 1885 r., kiedy to ostatecznie wydzielono kolekcje techniki (Science Museum) i sztuki (Art Museum, obecnie Victoria & Albert Museum).

Obecnie zbiory muzeum zawierają ok. 300 tys. eksponatów, z których ok. 130 tys. jest wystawiane w muzeum (reszta zalega w magazynach). Wśród nich są unikatowe eksponaty, m.in. oryginalny Apollo 10 czy lokomotywa Stephensona.

 

Science Museum w Londynie

Science Museum w Londynie

 

Science Museum w Londynie

Science Museum w Londynie

 

W sumie muzeum zajmuje 7 pięter, podzielonych tematycznie – jego metodyczne zwiedzanie i zainteresowanie się każdym z eksponatów z pewnością zajęłoby cały dzień. Z uwagi na czysto techniczny profil muzeum, zainteresowanie wzbudzi zapewne bardziej wśród męskiej czy chłopięcej części rodziny, choć część piękniejsza też znajdzie coś dla siebie.

 

Science Museum w Londynie

Science Museum w Londynie

 

Science Museum w Londynie

Science Museum w Londynie

 

Science Museum w Londynie

Science Museum w Londynie

 

Pełna galeria zdjęć z Science Museum w Londynie znajduje się na osobnej stronie naszego bloga oraz na naszym profilu na Facebooku.

 

Inne wpisy z: Londyn

Downing Street

Wreszcie udało się nam zwiedzić Londyn, który długo był na naszej mapie celów turystycznych, ale jakoś nigdy nie było nam "po drodze". Musimy powiedzieć, że zdecydowanie warto było i każdemu Londyn będziemy polecać.

Logo londyńskiego metra

Każdy pobyt w Londynie dłuższy niż 2-3 dni wymaga gruntownej kalkulacji. Ceny w angielskiej stolicy są dla "polskich" Polaków, czyli tych nie mieszkających w Londynie na stałe, delikatnie mówiąc odrzucające. Warto więc przemyśleć swoje plany turystyczne i "transportowe" w czasie pobytu w "Lądku".

London Eye

Druga część ostatniego dnia naszego pobytu w Londynie upłynęła pod znakiem okolic Parliament Square oraz mostu Westminster Bridge. Rajd zakończyliśmy na historycznej stacji Waterloo.

 

Dodaj komentarz