Sligo. W Irlandii nad oceanem. | tamBylscy.pl - historia naszych podróży.

Sligo. W Irlandii nad oceanem.

Sligo to malutkie irlandzkie miasteczko (17 tys. mieszkańców), położone w północno-zachodniej części tego kraju. Spędziliśmy tam tylko jeden wieczór i następny poranek, stąd ograniczyliśmy się do zobaczenia oceanicznej irlandzkiej plaży w Sligo.

Z plaż w Sligo zapamiętaliśmy niesamowitą ilość dużych muszli, które można było tam zbierać wręcz łopatami. Nie widać tego niestety na zdjęciach, ale możecie wierzyć – ilości były niesmowite. Latwo na taki widok zrozumieć pochodzenie nazwy miasta: irlandzka nazwa miasta Sligo – Sligeach – oznacza wprost „muszlowe miejsce”.

oceaniczna plaża w Sligo

oceaniczna plaża w Sligo

Miasto Sligo znane jest z otaczających je pięknych krajobrazów. Zauroczeni tym miejscem byli bracia Yeats. Jack był znanym malarzem impresjonistą, uwieczniającym m.in. krajobrazy z okolic Sligo, panoramy oceanu i samo miasto. William był poetą, laureatem Nagrody Nobla z 1923 roku. Pejzaże Sligo często gościły w jego twórczości. Ze Sligo pochodziła matka obu braci, którzy często bywali w rodzinnych stronach.W Sligo istnieje dziś muzeum, poświęcone braciom Yeats.

Innymi znanymi postaciami, związanymi ze Sligo są trzej członkowie słynnej grupy muzycznej Westlife.

 

oceaniczna plaża w Sligo

oceaniczna plaża w Sligo

 

oceaniczna plaża w Sligo

oceaniczna plaża w Sligo

 

Nieco większą galerię zdjęć z plaży w Sligo możecie zobaczyć na naszym facebookowym profilu.

 

Inne wpisy z: Irlandia

Dublin, stolicę i największe miasto Irlandii, odwiedziliśmy już po raz trzeci, ale tym razem nie w oczekiwaniu na prom czy samolot, a jako "pełnoprawny" cel wycieczki z Naas, które było naszą bazą w trakcie kilkudniowego pobytu na zielonej wyspie.

Niedaleko miasteczka Kildare (godzina jazdy z Dublina) znajduje się Irish National Stud, miejsce które każdy powinien zobaczyć. To miejsce słynące od lat z hodowli koni, dziś odwiedzane ze względu na piękne japońskie ogrody.

Powerscourt House & Garden to jedna z najbardziej reprezentacyjnych irlandzkich rezydencji. Mieści 68 pokojów i zbudowana została na bazie XIII-wiecznego zamku.

Dodaj komentarz