Tour de Europe | tamBylscy.pl - historia naszych podróży.

Tour de Europe

Od kilku lat letnie wakacje spędzamy według bardzo podobnego szablonu – wygląda na to, że wypracowaliśmy sobie własny styl spędzania wspólnego lata. Na nasze wewnętrzne potrzeby nazwaliśmy ten styl: Tour de Europe. Daleka destynacja na południu Europy, w której spędzamy przepisowe dwa tygodnie, obowiązkowo w okolicy, gdzie można oprócz ciepłej wody i pięknych plaż znaleźć także miejsca atrakcyjne turystycznie: bogate historycznie lub kulturowo.

I dojazd oraz droga powrotna, których planowanie trwa zwykle o wiele dłużej niż szukanie samego miejsca docelowego. Trasy wcale nie zawsze najkrótsze – zwykle wręcz przeciwnie. Trasy planowane pod katem jak najbogatszych doznań turystycznych, z wieloma noclegami w atrakcyjnych miejscowościach w wielu krajach. Z czasem właśnie trasy „do” i „z” coraz bardziej się wydłużają, a okres „w” pozostaje cały czas bez zmian – 14 dni.

Pierwsza długa wspólna trasa samochodowa to przejazd jednym ciągiem (bez noclegów) do Irlandii. Pierwsza wakacyjna podróż na południe, już z noclegami po drodze to wakacje w Chorwacji. I właśnie Chorwację uznajemy za „prolog” naszego Tour de Europe. Każdy następny wyjazd jest planowany dokładnie w tym stylu – wieloetapowy wyścig w kierunku atrakcyjnych turystycznie miejsc w całej (dosłownie) Europie…

Dotychczasowe edycje Tour de Europe:


    Miejsca odwiedzane po drodze:

    Noclegi. Dojazd: Allershausen (Niemcy, pod Monachium), Villach (Austria). Powrót: Budapeszt (Węgry).


     

    Dodaj komentarz